Gülşah Elikbank
Paylaşım:
Gülşah Elikbank

Yazar Hakkında:

Gülşah Elikbank, 1980 doğumludur. İstanbul Üniversitesi İletiflim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine yaptı. İstanbul’da uluslararası bir inşaat ve turizm firmasında 7 yıl yöneticilik yaptıktan sonra, İzmir’de, Türkiye’nin ilk edebiyat konseptli oteli olan Mini Fuar Hotel’i açtı. Yazar bu otelle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2013’te “yılın turizm işletmecisi” seçildi. İstanbul ve İzmir’de üniversitelerde yazarlık eğitimi veren Elikbank, çeşitli kurumlara edebiyat etkinlikleri, paneller ve uluslararası festivaller konusunda danışmanlık yapıyor ve 2013’ten bu yana Ege Telgraf gazetesi kültür-sanat sayfasını hazırlıyor. Şu ana kadar yayınlanan romanları: Günebakan Üçlemesi (Siyah Nefes, Mavi Dağ, Kızıl Ölüm), Aşkın Gölgesi, Rüya Takımı: Medusa’nın Pusulası, Uykusuzlar, Yalancılar ve Sevgililer, İhtimal. Aşkın Gölgesi adlı romanı Arapça olarak 8 Ortadoğu ülkesinde okurlarla buluştu ve İtalyanca hakları satıldı. Rüya Takımı: Medusa’nın Pusulası adlı çocuk romanı ise Makedonca olarak Makedonya’da yayınlandı. Yalancılar ve Sevgililer romanının izinden bir turizm acentasının işbirliğiyle okurlarıyla Transilvanya turu gerçekleştiren Elikbank, Rüya adında bir kız çocuk annesidir.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

Yazarın Etkinlikleri:

tarihsaat 10 Şubat 2019 / 15:00
Psikiyatri Uzmanları Dr. Alper Hasanoğlu ve Dr. Agâh Aydın. Gülşah Elikbank'ın son romanı "Aşıklar Gece Ölür"den yola çıkarak çocukluk travmalarının yol açtığı izlere felsefi ve psikolojik açıdan yaklaşacağız.
tarihsaat 12 Şubat 2017 / 15:00
"Tutku, karşı konulmaz bir çekim, imkansızlıklar içinde yeşeren bir aşk..." İhtimal adlı romanıyla gülşah Elikbank okurlarıyla buluşuyor.
tarihsaat 13 Ocak 2017 / 17:30
7. Çorlu Kitap Fuarı 13 Ocak 17.30  |  14 Ocak 14.00  |  15 Ocak 14.00
geri
ileri
  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
  • Egmont
Doğan Egmont Copyright © 2019 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif